
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.4 mm |
| Width | 5.75 mm |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 7 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Copper, Lead, Tin |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Number of Poles | 4 |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | PA66 |
| Shape | Straight |
| Mounting Angle | Straight |
Stock: 4771
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10128
Ext.Price$0.10128
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10128 | $0.10128 |
| 10 | $0.09224 | $0.92240 |
| 50 | $0.08400 | $4.20000 |
| 100 | $0.07322 | $7.32200 |
| 500 | $0.06383 | $31.91500 |
| 1000 | $0.06130 | $61.30000 |
| 3000 | $0.05887 | $176.61000 |
| 5000 | $0.05655 | $282.75000 |
