
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Pin Strip |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 1860
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09955
Ext.Price$0.09955
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09955 | $0.09955 |
| 10 | $0.08863 | $0.88630 |
| 50 | $0.07891 | $3.94550 |
| 100 | $0.06878 | $6.87800 |
| 500 | $0.05995 | $29.97500 |
| 1000 | $0.05683 | $56.83000 |
| 3000 | $0.05387 | $161.61000 |
| 5000 | $0.05106 | $255.30000 |
