(SN).jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Mounting Style | Through Hole, Solder |
| lead free status | Lead Free |
| rohs status | Compliant |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Termination Post Length | 3.4 mm |
Stock: 4499
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08957
Ext.Price$0.08957
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08957 | $0.08957 |
| 10 | $0.07912 | $0.79120 |
| 50 | $0.06989 | $3.49450 |
| 100 | $0.06101 | $6.10100 |
| 500 | $0.05325 | $26.62500 |
| 1000 | $0.05027 | $50.27000 |
| 3000 | $0.04745 | $142.35000 |
| 5000 | $0.04479 | $223.95000 |
