
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 142
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20726
Ext.Price$0.20726
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20726 | $0.20726 |
| 10 | $0.18446 | $1.84460 |
| 50 | $0.16416 | $8.20800 |
| 100 | $0.14260 | $14.26000 |
| 500 | $0.12387 | $61.93500 |
| 1000 | $0.11848 | $118.48000 |
| 3000 | $0.11332 | $339.96000 |
| 5000 | $0.10839 | $541.95000 |
