(SN).jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Termination Post Length | 3.7 mm |
Stock: 2728
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16927
Ext.Price$0.16927
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16927 | $0.16927 |
| 10 | $0.14363 | $1.43630 |
| 50 | $0.13112 | $6.55600 |
| 100 | $0.11969 | $11.96900 |
| 500 | $0.11278 | $56.39000 |
| 1000 | $0.10627 | $106.27000 |
| 3000 | $0.10014 | $300.42000 |
| 5000 | $0.09436 | $471.80000 |
| 10000 | $0.08891 | $889.10000 |
