
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Plug |
| Connector Type | Plug |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 1626
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26842
Ext.Price$0.26842
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26842 | $0.26842 |
| 10 | $0.23731 | $2.37310 |
| 25 | $0.22720 | $5.68000 |
| 50 | $0.21752 | $10.87600 |
| 100 | $0.20826 | $20.82600 |
| 300 | $0.20449 | $61.34700 |
| 500 | $0.20079 | $100.39500 |
| 1000 | $0.19633 | $196.33000 |
