
| Parameter | Value |
|---|---|
| Forward Current | 1 A |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 20 V |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 9 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Reverse Current | 1 mA |
| Forward Voltage | 450 mV |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 19467
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04716
Ext.Price$0.04716
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04716 | $0.04716 |
| 10 | $0.02358 | $0.23580 |
| 50 | $0.01814 | $0.90700 |
| 100 | $0.01592 | $1.59200 |
| 500 | $0.01397 | $6.98500 |
| 1000 | $0.01276 | $12.76000 |
| 3000 | $0.01166 | $34.98000 |
| 5000 | $0.01072 | $53.60000 |
| 10000 | $0.00985 | $98.50000 |
| 30000 | $0.00905 | $271.50000 |
| 50000 | $0.00832 | $416.00000 |
