
| Parameter | Value |
|---|---|
| Forward Current | 1 A |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 40 V |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 9 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Reverse Current | 1 mA |
| Forward Voltage | 600 mV |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 55558
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03868
Ext.Price$0.03868
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03868 | $0.03868 |
| 10 | $0.01934 | $0.19340 |
| 50 | $0.01488 | $0.74400 |
| 100 | $0.01327 | $1.32700 |
| 500 | $0.01183 | $5.91500 |
| 1000 | $0.01093 | $10.93000 |
| 3000 | $0.01009 | $30.27000 |
| 5000 | $0.00941 | $47.05000 |
| 10000 | $0.00877 | $87.70000 |
| 30000 | $0.00818 | $245.40000 |
| 50000 | $0.00762 | $381.00000 |
