
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Orientation | Straight |
| Gender | Male |
| Number of Contacts | 5 |
| Connector Type | Wire |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 2583
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12058
Ext.Price$0.12058
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12058 | $0.12058 |
| 10 | $0.06029 | $0.60290 |
| 50 | $0.05418 | $2.70900 |
| 100 | $0.04869 | $4.86900 |
| 500 | $0.04303 | $21.51500 |
| 1000 | $0.03802 | $38.02000 |
| 3000 | $0.03632 | $108.96000 |
| 5000 | $0.03469 | $173.45000 |
| 10000 | $0.03283 | $328.30000 |
