
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Gender | Male |
| Number of Poles | 5 |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | Nylon |
| Shape | Straight |
Stock: 4552
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13430
Ext.Price$0.13430
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13430 | $0.13430 |
| 10 | $0.12608 | $1.26080 |
| 50 | $0.11837 | $5.91850 |
| 100 | $0.11100 | $11.10000 |
| 500 | $0.10408 | $52.04000 |
| 1000 | $0.10232 | $102.32000 |
| 3000 | $0.10059 | $301.77000 |
| 5000 | $0.09888 | $494.40000 |
| 10000 | $0.09771 | $977.10000 |
