
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.4892 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.34118
Ext.Price$0.34118
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.34118 | $0.34118 |
| 10 | $0.27254 | $2.72540 |
| 50 | $0.23888 | $11.94400 |
| 100 | $0.20938 | $20.93800 |
| 500 | $0.18352 | $91.76000 |
| 1000 | $0.17363 | $173.63000 |
