
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1.5 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 973
Distributors
pcbx
Unit Price$0.72787
Ext.Price$0.72787
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.72787 | $0.72787 |
| 10 | $0.59174 | $5.91740 |
| 25 | $0.54481 | $13.62025 |
| 50 | $0.50160 | $25.08000 |
| 100 | $0.46182 | $46.18200 |
| 300 | $0.43664 | $130.99200 |
| 500 | $0.41283 | $206.41500 |
| 1000 | $0.39149 | $391.49000 |
