
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 580 pF |
| Voltage Rating (DC) | 385 V |
| Tolerance | 10 % |
| Termination | Radial |
| Diameter | 20 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Height | 25.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 5.6 mm |
| Thickness | 5.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 10 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 14.999988 g |
| Lead Length | 30 mm |
| Lead/Base Style | Radial |
| Current Rating | 100 A |
| Max Voltage Rating (DC) | 385 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Clamping Voltage | 775 V |
| Varistor Voltage | 470 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Max Surge Current | 8 kA |
| Energy | 173 J |
| Clamping Current | 100 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Surge Energy Rating | 173 J |
| Peak Surge Current | 8 kA |
Stock: 5524
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44456
Ext.Price$0.44456
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44456 | $0.44456 |
| 10 | $0.28127 | $2.81270 |
| 25 | $0.26937 | $6.73425 |
| 50 | $0.25798 | $12.89900 |
| 100 | $0.24707 | $24.70700 |
| 300 | $0.23435 | $70.30500 |
| 500 | $0.22228 | $111.14000 |
| 1000 | $0.21544 | $215.44000 |
| 3000 | $0.21025 | $630.75000 |
| 5000 | $0.20518 | $1025.90000 |
