


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | PNP |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Max Collector Current | -1.5 A |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | -30 V |
| Gain Bandwidth Product | 80 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | -40 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -500 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | -6 V |
| Max Cutoff Collector Current | -1 µA |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 106450
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09274
Ext.Price$0.09274
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09274 | $0.09274 |
| 10 | $0.04637 | $0.46370 |
| 50 | $0.04226 | $2.11300 |
| 100 | $0.03851 | $3.85100 |
| 500 | $0.03257 | $16.28500 |
| 1000 | $0.02755 | $27.55000 |
| 3000 | $0.02639 | $79.17000 |
| 5000 | $0.02528 | $126.40000 |
| 10000 | $0.02401 | $240.10000 |
