
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 7 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 946
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61843
Ext.Price$0.61843
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61843 | $0.61843 |
| 10 | $0.55229 | $5.52290 |
| 25 | $0.53169 | $13.29225 |
| 50 | $0.51186 | $25.59300 |
| 100 | $0.49276 | $49.27600 |
| 300 | $0.48301 | $144.90300 |
| 500 | $0.47346 | $236.73000 |
| 1000 | $0.46308 | $463.08000 |
