
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 7 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 7175
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20467
Ext.Price$0.20467
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20467 | $0.20467 |
| 10 | $0.19276 | $1.92760 |
| 50 | $0.18154 | $9.07700 |
| 100 | $0.16911 | $16.91100 |
| 500 | $0.15753 | $78.76500 |
| 1000 | $0.15503 | $155.03000 |
| 3000 | $0.15257 | $457.71000 |
| 5000 | $0.15014 | $750.70000 |
