
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 14 mm |
| Length | 9.2 mm |
| Termination | Radial |
| Diameter | 6.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 80 mΩ |
| Height | 11.5 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Pitch | 4 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Self Resonant Frequency | 70 MHz |
| Type | RF Choke |
| Q Factor | 50 |
| DC Resistance (DCR) | 80 mΩ |
| Test Frequency | 2.52 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 4.7 µH |
| Core Material | Ferrite |
| inductance tolerance | 10 % |
| Max DC Current | 3.05 A |
| Saturation Current | 4 A |
| Current Rating | 3.05 A |
Stock: 315
Distributors
pcbx
Unit Price$0.34454
Ext.Price$0.34454
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.34454 | $0.34454 |
| 10 | $0.28469 | $2.84690 |
| 25 | $0.24879 | $6.21975 |
| 50 | $0.23919 | $11.95950 |
| 100 | $0.22997 | $22.99700 |
| 300 | $0.20226 | $60.67800 |
| 500 | $0.17789 | $88.94500 |
| 1000 | $0.15645 | $156.45000 |
| 3000 | $0.14398 | $431.94000 |
| 5000 | $0.13251 | $662.55000 |
| 10000 | $0.12739 | $1273.90000 |
