
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 2.1 mm |
| Length | 3.5 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 4.5 Ω |
| Height | 2 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 50.008559 mg |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Contact Plating | Tin |
| Self Resonant Frequency | 13 MHz |
| Q Factor | 27 |
| Current Rating | 105 mA |
| DC Resistance (DCR) | 4.5 Ω |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 33 µH |
| Core Material | Ferrite |
| inductance tolerance | 10 % |
| Max DC Current | 105 mA |
| Series Resistance | 4.4 Ω |
| DC Current | 105 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Type | Wirewound |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3915
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23767
Ext.Price$0.23767
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23767 | $0.23767 |
| 10 | $0.19493 | $1.94930 |
| 50 | $0.17653 | $8.82650 |
| 100 | $0.15987 | $15.98700 |
| 500 | $0.14414 | $72.07000 |
| 1000 | $0.12995 | $129.95000 |
| 3000 | $0.12010 | $360.30000 |
| 5000 | $0.11100 | $555.00000 |
| 10000 | $0.10259 | $1025.90000 |
