
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 2.4 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 3.4 Ω |
| Height | 2.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.7 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 10 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 12 |
| Current Rating | 180 mA |
| DC Resistance (DCR) | 3.2 Ω |
| Test Frequency | 2.52 MHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 68 µH |
| Core Material | Ferrite |
| inductance tolerance | 10 % |
| DC Current | 180 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 61
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29410
Ext.Price$0.29410
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29410 | $0.29410 |
| 10 | $0.24109 | $2.41090 |
| 50 | $0.21867 | $10.93350 |
| 100 | $0.19834 | $19.83400 |
| 500 | $0.17275 | $86.37500 |
| 1000 | $0.15047 | $150.47000 |
| 3000 | $0.13975 | $419.25000 |
| 5000 | $0.12979 | $648.95000 |
| 10000 | $0.12054 | $1205.40000 |
