
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 2.11 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 7 Ω |
| Height | 2.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 15.989131 mg |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Self Resonant Frequency | 15 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 27 |
| Current Rating | 60 mA |
| DC Resistance (DCR) | 7 Ω |
| Test Frequency | 2.52 MHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 47 µH |
| Core Material | Ferrite |
| inductance tolerance | 10 % |
| Max DC Current | 60 mA |
| DC Current | 60 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 1106
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22546
Ext.Price$0.22546
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22546 | $0.22546 |
| 10 | $0.18461 | $1.84610 |
| 50 | $0.16118 | $8.05900 |
| 100 | $0.15192 | $15.19200 |
| 500 | $0.13251 | $66.25500 |
| 1000 | $0.12494 | $124.94000 |
