


| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Length | 5.6 mm |
| Resistance | 120 Ω |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5.3 mm |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 500 kHz |
| Current Rating | 25 mA |
| DC Resistance (DCR) | 120 Ω |
| Test Frequency | 79.6 kHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Inductance | 10 mH |
| Core Material | Ferrite |
| DC Current | 25 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Type | Wirewound |
| Height - Seated (Max) | 5.3 mm |
| Width | 5 mm |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Shielding | Shielded |
| Height | 5 mm |
| Q Factor | 30 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
