
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 80 V |
| Tolerance | -30 %, 50 % |
| Length | 11.5 mm |
| Width | 10.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 42 V |
| Number of Pins | 8 |
| Resistance | 800 mΩ |
| Height | 7.3 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 10.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Current | 300 mA |
| Current Rating | 300 mA |
| DC Resistance (DCR) | 700 mΩ |
| Max Current Rating | 300 mA |
| Test Frequency | 10 kHz |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Lines | 4 |
| Inductance | 4.7 mH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 300 mA |
| Series Resistance | 800 mΩ |
| DC Current | 300 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Type | Signal Line |
Stock: 981
Distributors
pcbx
Unit Price$2.53487
Ext.Price$2.53487
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.53487 | $2.53487 |
| 10 | $2.08432 | $20.84320 |
| 25 | $1.92787 | $48.19675 |
| 50 | $1.82100 | $91.05000 |
| 100 | $1.71499 | $171.49900 |
| 300 | $1.56104 | $468.31200 |
| 500 | $1.42090 | $710.45000 |
| 1000 | $1.38327 | $1383.27000 |
