
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Length | 7.1 mm |
| Width | 6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 4.8 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 6 mm |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 0.25 g |
| Contact Plating | Tin |
| Current | 800 mA |
| DC Resistance (DCR) | 140 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Military Standard | Not |
| Number of Lines | 2 |
| Inductance | 51 µH |
| Core Material | Ferrite |
| inductance tolerance | 30 % |
| Max DC Current | 800 mA |
| DC Current | 800 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Type | Signal Line |
| Voltage Rating (DC) | 80 V |
| Voltage Rating (AC) | 42 V |
| Max Current Rating | 800 mA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
