
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 22.4 mm |
| Width | 5.75 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 7 mm |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Copper, Lead, Tin |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Gender | Male |
| Number of Poles | 8 |
| Number of Positions | 8 |
| Shape | Straight |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
