
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Non-Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 907
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35650
Ext.Price$0.35650
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35650 | $0.35650 |
| 10 | $0.31034 | $3.10340 |
| 25 | $0.28384 | $7.09600 |
| 50 | $0.26937 | $13.46850 |
| 100 | $0.25563 | $25.56300 |
| 300 | $0.23182 | $69.54600 |
| 500 | $0.21023 | $105.11500 |
| 1000 | $0.19065 | $190.65000 |
| 3000 | $0.18169 | $545.07000 |
| 5000 | $0.17315 | $865.75000 |
| 10000 | $0.16500 | $1650.00000 |
