
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Features | Backshell, Coupling Nut |
| Current Rating | 5 A |
| Orientation | Keyed |
| Color | Black |
| Shielding | Unshielded |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions | 6 |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Contact Gender | Socket (Female) |
| Shell Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| IP Rating(Ingress Protection) | IP67 |
Stock: 125
Distributors
pcbx
Unit Price$4.82523
Ext.Price$4.82523
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.82523 | $4.82523 |
| 10 | $4.69356 | $46.93560 |
| 25 | $4.34597 | $108.64925 |
| 50 | $4.02416 | $201.20800 |
| 100 | $3.84890 | $384.89000 |
| 300 | $3.69536 | $1108.60800 |
| 500 | $3.54796 | $1773.98000 |
| 1000 | $3.38552 | $3385.52000 |
