
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Plug |
| Connector Type | Plug |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29410
Ext.Price$0.29410
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29410 | $0.29410 |
| 10 | $0.25563 | $2.55630 |
| 25 | $0.23425 | $5.85625 |
| 50 | $0.22376 | $11.18800 |
| 100 | $0.21373 | $21.37300 |
| 300 | $0.19470 | $58.41000 |
| 500 | $0.17737 | $88.68500 |
| 1000 | $0.16158 | $161.58000 |
| 3000 | $0.15285 | $458.55000 |
| 5000 | $0.14460 | $723.00000 |
| 10000 | $0.13679 | $1367.90000 |
