
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Gender | Male |
| Number of Positions | 3 |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32314
Ext.Price$0.32314
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32314 | $0.32314 |
| 10 | $0.28672 | $2.86720 |
| 50 | $0.25440 | $12.72000 |
| 100 | $0.21992 | $21.99200 |
| 500 | $0.19012 | $95.06000 |
| 1000 | $0.18150 | $181.50000 |
| 3000 | $0.17327 | $519.81000 |
| 5000 | $0.16542 | $827.10000 |
