
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 161
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26930
Ext.Price$0.26930
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26930 | $0.26930 |
| 10 | $0.22741 | $2.27410 |
| 50 | $0.20012 | $10.00600 |
| 100 | $0.17611 | $17.61100 |
| 500 | $0.16012 | $80.06000 |
| 1000 | $0.14558 | $145.58000 |
| 3000 | $0.13236 | $397.08000 |
| 5000 | $0.12034 | $601.70000 |
| 10000 | $0.10943 | $1094.30000 |
