
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Gender | Male Pin |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41222
Ext.Price$0.41222
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41222 | $0.41222 |
| 10 | $0.32774 | $3.27740 |
| 25 | $0.29894 | $7.47350 |
| 50 | $0.27267 | $13.63350 |
| 100 | $0.24871 | $24.87100 |
| 300 | $0.23876 | $71.62800 |
| 500 | $0.22921 | $114.60500 |
| 1000 | $0.21573 | $215.73000 |
