
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 21.68 mm |
| Width | 9.2 mm |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 15.8 mm |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Non-Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Number of Poles | 5 |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
