
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 29.6 mm |
| Width | 9.2 mm |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 15.8 mm |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Gender | Male |
| Number of Poles | 7 |
| Connector Type | Pin Strip |
| Number of Positions | 7 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 664
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40838
Ext.Price$0.40838
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40838 | $0.40838 |
| 10 | $0.36432 | $3.64320 |
| 25 | $0.35073 | $8.76825 |
| 50 | $0.33765 | $16.88250 |
| 100 | $0.32505 | $32.50500 |
| 300 | $0.31834 | $95.50200 |
| 500 | $0.31176 | $155.88000 |
| 1000 | $0.30574 | $305.74000 |
