
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26131
Ext.Price$0.26131
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26131 | $0.26131 |
| 10 | $0.25690 | $2.56900 |
| 25 | $0.25634 | $6.40850 |
| 50 | $0.25578 | $12.78900 |
| 100 | $0.25521 | $25.52100 |
