
| Parameter | Value |
|---|---|
| Q Factor | 28 |
| RoHS | Compliant |
| DC Resistance (DCR) | 120 mΩ |
| Current Rating | 700 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.95 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Packaging | Reel |
| Core Material | Ferrite |
| Inductance | 8.2 nH |
| Shielding | Shielded |
| Self Resonant Frequency | 4.7 GHz |
| Test Frequency | 250 MHz |
Stock: 871
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09254
Ext.Price$0.09254
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09254 | $0.09254 |
| 10 | $0.04627 | $0.46270 |
| 50 | $0.04135 | $2.06750 |
| 100 | $0.03696 | $3.69600 |
| 500 | $0.03241 | $16.20500 |
| 1000 | $0.02842 | $28.42000 |
| 3000 | $0.02628 | $78.84000 |
| 5000 | $0.02430 | $121.50000 |
