
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 3.3 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 55 |
| DC Resistance (DCR) | 200 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 18 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 600 mA |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09734
Ext.Price$0.09734
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09734 | $0.09734 |
| 10 | $0.04867 | $0.48670 |
| 50 | $0.04340 | $2.17000 |
| 100 | $0.03870 | $3.87000 |
| 500 | $0.03507 | $17.53500 |
| 1000 | $0.03178 | $31.78000 |
| 3000 | $0.02881 | $86.43000 |
| 5000 | $0.02401 | $120.05000 |
