
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 2.6 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 55 |
| DC Resistance (DCR) | 220 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 22 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 500 mA |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09908
Ext.Price$0.09908
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09908 | $0.09908 |
| 10 | $0.04954 | $0.49540 |
| 50 | $0.04428 | $2.21400 |
| 100 | $0.03958 | $3.95800 |
| 500 | $0.03540 | $17.70000 |
| 1000 | $0.03166 | $31.66000 |
| 3000 | $0.02832 | $84.96000 |
| 5000 | $0.02352 | $117.60000 |
