
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 2 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 55 |
| DC Resistance (DCR) | 290 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 39 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 500 mA |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06740
Ext.Price$0.06740
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06740 | $0.06740 |
| 10 | $0.03370 | $0.33700 |
| 50 | $0.03047 | $1.52350 |
| 100 | $0.02755 | $2.75500 |
| 500 | $0.02491 | $12.45500 |
| 1000 | $0.02253 | $22.53000 |
| 3000 | $0.02037 | $61.11000 |
| 5000 | $0.01842 | $92.10000 |
| 10000 | $0.01666 | $166.60000 |
