
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 6 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 13 |
| DC Resistance (DCR) | 30 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 2.2 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 800 mA |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09332
Ext.Price$0.09332
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09332 | $0.09332 |
| 10 | $0.04666 | $0.46660 |
| 50 | $0.04153 | $2.07650 |
| 100 | $0.03696 | $3.69600 |
| 500 | $0.03347 | $16.73500 |
| 1000 | $0.03031 | $30.31000 |
| 3000 | $0.02744 | $82.32000 |
| 5000 | $0.02274 | $113.70000 |
