| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Inductance | 3.3 nH |
| Q Factor | 35 |
| Self Resonant Frequency | 7.9 GHz |
| DC Resistance (DCR) | 90 mΩ |
| Test Frequency | 1.5 GHz |
| Core Material | U |
| Current Rating | 600 mA |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03744
Ext.Price$0.03744
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03744 | $0.03744 |
| 10 | $0.01872 | $0.18720 |
| 50 | $0.01846 | $0.92300 |
| 100 | $0.01820 | $1.82000 |
| 500 | $0.01794 | $8.97000 |
| 1000 | $0.01769 | $17.69000 |
| 3000 | $0.01744 | $52.32000 |
