
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 6 GHz |
| Type | Wire Wound Chip Inductor |
| Q Factor | 40 |
| DC Resistance (DCR) | 50 mΩ |
| Inductance | 4.7 nH |
| Core Material | U |
| Current Rating | 600 mA |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10060
Ext.Price$0.10060
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10060 | $0.10060 |
| 10 | $0.05030 | $0.50300 |
| 50 | $0.04500 | $2.25000 |
| 100 | $0.04026 | $4.02600 |
| 500 | $0.03581 | $17.90500 |
| 1000 | $0.03185 | $31.85000 |
| 3000 | $0.02832 | $84.96000 |
| 5000 | $0.02352 | $117.60000 |
