
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 850 MHz |
| Type | Wire Wound Chip Inductor |
| Q Factor | 40 |
| DC Resistance (DCR) | 1.05 Ω |
| Inductance | 220 nH |
| Core Material | U |
| Current Rating | 400 mA |
Stock: 87
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03744
Ext.Price$0.03744
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03744 | $0.03744 |
| 10 | $0.01872 | $0.18720 |
| 50 | $0.01846 | $0.92300 |
| 100 | $0.01820 | $1.82000 |
| 500 | $0.01794 | $8.97000 |
| 1000 | $0.01769 | $17.69000 |
| 3000 | $0.01744 | $52.32000 |
