| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Test Frequency | 250 MHz |
| Inductance | 27 nH |
| DC Resistance (DCR) | 520 mΩ |
| Self Resonant Frequency | 2.48 GHz |
| Core Material | U |
| Current Rating | 280 mA |
| Q Factor | 24 |
Stock: 56
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04204
Ext.Price$0.04204
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04204 | $0.04204 |
| 10 | $0.02102 | $0.21020 |
| 50 | $0.02089 | $1.04450 |
| 100 | $0.02076 | $2.07600 |
| 500 | $0.02051 | $10.25500 |
| 1000 | $0.02027 | $20.27000 |
