
| Parameter | Value |
|---|---|
| Current Rating | 180 mA |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 2.14 Ω |
| Test Frequency | 500 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Q Factor | 23 |
| Self Resonant Frequency | 250 MHz |
| Inductance | 820 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Tolerance | 5 % |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03724
Ext.Price$0.03724
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03724 | $0.03724 |
| 10 | $0.01862 | $0.18620 |
| 50 | $0.01852 | $0.92600 |
| 100 | $0.01843 | $1.84300 |
| 500 | $0.01814 | $9.07000 |
| 1000 | $0.01785 | $17.85000 |
