
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 150 MHz |
| Type | Wire Wound Chip Inductor |
| Q Factor | 12 |
| DC Resistance (DCR) | 2.6 Ω |
| Inductance | 2.7 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 320 mA |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10252
Ext.Price$0.10252
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10252 | $0.10252 |
| 10 | $0.05126 | $0.51260 |
| 50 | $0.04602 | $2.30100 |
| 100 | $0.04132 | $4.13200 |
| 500 | $0.03668 | $18.34000 |
| 1000 | $0.03256 | $32.56000 |
| 3000 | $0.02891 | $86.73000 |
| 5000 | $0.02712 | $135.60000 |
| 10000 | $0.02544 | $254.40000 |
| 30000 | $0.02386 | $715.80000 |
