

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V |
| Illumination Color | Super Blue |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 465 nm to 470 nm |
Stock: 6254
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04820
Ext.Price$0.04820
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04820 | $0.04820 |
| 10 | $0.02410 | $0.24100 |
| 50 | $0.02189 | $1.09450 |
| 100 | $0.01988 | $1.98800 |
| 500 | $0.01806 | $9.03000 |
| 1000 | $0.01640 | $16.40000 |
| 3000 | $0.01490 | $44.70000 |
| 5000 | $0.01351 | $67.55000 |
| 10000 | $0.01225 | $122.50000 |
