

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V |
| Illumination Color | Super Blue |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 465 nm to 470 nm |
Stock: 33681
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05012
Ext.Price$0.05012
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05012 | $0.05012 |
| 10 | $0.02506 | $0.25060 |
| 50 | $0.02310 | $1.15500 |
| 100 | $0.02130 | $2.13000 |
| 500 | $0.01964 | $9.82000 |
| 1000 | $0.01811 | $18.11000 |
| 3000 | $0.01670 | $50.10000 |
| 5000 | $0.01539 | $76.95000 |
| 10000 | $0.01372 | $137.20000 |
