
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V |
| Illumination Color | Blue |
| Lens Transparency | Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 465 nm to 470 nm |
Stock: 3955
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05722
Ext.Price$0.05722
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05722 | $0.05722 |
| 10 | $0.02861 | $0.28610 |
| 50 | $0.02594 | $1.29700 |
| 100 | $0.02352 | $2.35200 |
| 500 | $0.02133 | $10.66500 |
| 1000 | $0.01934 | $19.34000 |
| 3000 | $0.01754 | $52.62000 |
| 5000 | $0.01600 | $80.00000 |
| 10000 | $0.01460 | $146.00000 |
