

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| Illumination Color | Super Yellow |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 584 nm to 594 nm |
Stock: 6242
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04668
Ext.Price$0.04668
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04668 | $0.04668 |
| 10 | $0.02334 | $0.23340 |
| 50 | $0.01795 | $0.89750 |
| 100 | $0.01584 | $1.58400 |
| 500 | $0.01397 | $6.98500 |
| 1000 | $0.01289 | $12.89000 |
| 3000 | $0.01190 | $35.70000 |
| 5000 | $0.01098 | $54.90000 |
| 10000 | $0.01036 | $103.60000 |
| 30000 | $0.00977 | $293.10000 |
| 50000 | $0.00921 | $460.50000 |
