| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7.5 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 7.5 mm |
| Material | Ferrite |
| Packaging | Reel |
| Depth | 3.6 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Contact Plating | Copper, Tin |
| Lead/Base Style | Radial |
| Current Rating | 6 A |
| DC Resistance (DCR) | 20 mΩ |
| Max Current Rating | 6 A |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 5 days ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Number of Lines | 1 |
| Inductance | 1.1 µH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 6 A |
| Max DC Current | 6 A |
| Series Resistance | 20 mΩ |
| DC Current | 6 A |
| Schedule B | 8504500000 |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
