| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 990.6 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0804 |
| Case Code (Metric) | 2010 |
| Resistance | 120 Ω |
| Height | 500 µm |
| Material | Ferrite |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.2 mm |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 120 Ω |
| Frequency | 100 MHz |
| Current Rating | 100 mA |
| DC Resistance (DCR) | 500 mΩ |
| Max Current Rating | 100 mA |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Number of Circuits | 4 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Lines | 4 |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 100 mA |
| Max DC Current | 100 mA |
| Series Resistance | 500 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 383
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19190
Ext.Price$0.19190
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19190 | $0.19190 |
| 10 | $0.17093 | $1.70930 |
| 50 | $0.15226 | $7.61300 |
| 100 | $0.13246 | $13.24600 |
| 500 | $0.11524 | $57.62000 |
| 1000 | $0.11030 | $110.30000 |
| 3000 | $0.10557 | $316.71000 |
| 5000 | $0.10104 | $505.20000 |
